Niezwykle silny olejek regeneracyjny – Guerlian Abeille Royale


Miód jest unikalną i złożoną substancją, której składu człowiek nie jest w stanie odtworzyć. Aby wyprodukować miód, kolonia pszczół zbiera pyłek z 10 milionów kwiatów i Przekształca ich nektar w płynne złoto o nieskończonej ilości smaków i zapachów. Istnieje ogromna różnorodność miodów, ale nie wszystkie z nich mają właściwości lecznicze.

I to właśnie fascynujące i niezwykłe właściwości miodu skłoniły markę Guerlain do prowadzenia badań nad nim.

O tych właśnie badaniach, odkryciach marki Guerlain i niezwykłym olejku stworzonym z pasji do nauki i przyrody przeczytasz w dalszej części posta, zapraszam… 

W badaniach Guerlain wzięto pod uwagę trzy kryteria wyboru: dziewicze środowisko, bogatą różnorodność biologiczną i profil genetyczny pszczół.

Wśród dziewiczej różnorodności biologicznej czterech wysp naukowcy Guerlain odkryli drogocenne miody, bogate w polifenole, witaminaminy, składniki mineralne i aminokwasy. Oprócz mitycznego miodu czarnej pszczoły z Ouessant i mleczka pszczelego, dodano jeszcze trzy inne wyjątkowe miody: z Korsyki, Grecji i Finlandii. Dzięki zaawansowanej technologii naukowcom Guerlain udało się połączyć ich działanie w taki sposób, aby ich właściwości naprawcze były jeszcze silniejsze. Składniki użyte w produktach z linii Abeille Royale – miody i mleczko pszczele – są pozyskiwane metodami pszczelarskimi z poszanowaniem pszczół i ich środowiska naturalnego.

 


Tu ze swojej strony mogę dodać, że kilka lat wcześniej miałam przyjemność brać udział w spotkaniu z przedstawicielami marki Guerlain, które dotyczyło innego produktu z linii Abeille Royale i pamiętam, że byłam pod ogromnym wrażeniem pasji, trudu i pracy jaki wkłada marka w te badania a same pasieki znajdują są w krystalicznie czystych i pięknych regionach świata, w które nie ingeruje człowiek.

 


Badania Guerlain

Abeille zrodziło się z intuicji naukowców Guerlain, którzy wierzyli, że musi istnieć korelacja między naturalnym procesem gojenia a mechanizmami odnowy starzejących się komórek skóry. „Skóra, która słabo się goi, to skóra, która szybciej się starzeje”, powiedział dr Frédéric Bonté, Dyrektor Badań Guerlain. Spotkał się on z profesorem Descottesem, francuskim chirurgiem, który wykorzystywał miód do leczenia uporczywych ran w zakrojonym na szeroką skalę badani[SA1] a prowadzone przez 25 lat na ponad 3000 pacjentach. Intuicja została poparta badaniami, które doprowadziły do szeregu odkryć w ciągu ostatnich 10 lat. Potwierdzono, jak istotne jest wzmocnienie bariery naskórkowej i jak duży wpływ na kondycję skóry, a przede wszystkim jej jędrność i widoczność zmarszczek mają mikrouszkodzenia DNA. Jednocześnie naukowcom udało się opracować metodologię pozwalającą analizować składy produktów pszczelich, badać ich wpływ na skórę i tworzyć nowe formuły produktów z miodem i mleczkiem pszczelim, które będą miały jeszcze silniejsze właściwości lecznicze i będą skutecznie redukowały widoczność zmarszczek i linii mimicznych.

Technologia Dynamic BlackBee Repair jest sekretem skuteczności nowego Advanced Youth Watery Oil. Testy laboratoryjne wykazały spektakularne efekty po aplikacji Advanced Youth Watery Oil na skórę. Z badań wynika, że skóra 9x szybciej się regeneruje.

 


Czy wiesz, że…

Mleczko pszczele jest najcenniejszą substancją produkowaną w ulu. I to ono właśnie jest kluczowym składnikiem produktów Abeille Royale. Unikalne właściwości mleczka sprawiają, że pszczoła staje się królową – silną, witalną, odporną. Produkcja i zbieranie mleczka pszczelego wymaga wysokiego stopnia wiedzy specjalistycznej. Aby zagwarantować najwyższe standardy jakości, marka Guerlain współpracuje tylko z zaangażowanymi pszczelarzami z francuskich Pirenejów i z regionu Sologne. Znane ze swoich niezwykłych właściwości pielęgnacyjnych mleczko pszczele zawiera liczne składniki odżywcze: białka, lipidy i witaminy B3 i B5.

Naukowy Guerlain wykazali jego stymulujący wpływ na metabolizm komórkowy, mleczko zwiększa produkcję młodych aktywnych komórek o 19%, redukuje starzejące się komórki o 44 %. Podsumowując mniej starszych fibroblastów na rzecz młodych fibroblastów.

 


Bestseller marki Guerlain

Olejek Watery Oil wprowadzony został na rynek w 2013 i od razu został bestsellerem marki! Od lat zaskakuje swoją formułą – bogatą jak olej, potężną jak serum i lekką jak woda. Kosmetyk ten zapewnia natychmiastowy, widoczny efekt już po pierwszej aplikacji. Dlatego nazywany jest magicznym olejem.

W 2017 udoskonalono jego formułę i produkt stał się numerem jeden wśród olejków do twarzy w Azji w 2020 roku. Youth Watery Oil otrzymał 19 międzynarodowych nagród i dokładnie co 26 sekund na świecie sprzedaje się jedna jego sztuka. Zdecydowanie jest ulubieńcem wszystkich a z pewnością od lat jest moim. Po praz pierwszy kupiłam go kilka lat temu i od tej pory absolutnie nie może go brakować w mojej rutynie pielęgnacyjnej.

Teraz ten pielęgnacyjny skarb od Guerlain jest jeszcze bardziej drogocenny dzięki swoim niezwykłym właściwościom, skuteczności i wysokiej zawartości składników naturalnych.

 


Opakowanie

Zacznijmy od początku, bo już w butelce zaklęta jest eko-odpowiedzialność marki. Aby zapewnić najbardziej odpowiednią prezentację dla tej nowej generacji olejków do twarzy, butelka została zaprojektowana zgodnie z najwyższymi standardami Guerlain. Odwzorowuje perfekcyjną geometrię plastra miodu, a szkło pochodzące w 10% z recyclingu czyni ją jeszcze bardziej przyjazną środowisku. Starannie dobrane proporcje zapewniły pipecie nowoczesny, harmonijny kształt. Jej góra została wykonana z eleganckiego złotego metalu i ma kształt plastra miodu. Pipeta jest łatwa w użyciu i dozuje dokładnie taką ilość produktu, jaka jest wystarczająca do jednej aplikacji. Pudełko zostało wykonane z kartonu z recyclingu, a jego rozmiar jest dostosowany do pojemności opakowania. Wszystko perfekcyjnie bez zbędnych udziwnień z klasą i starannością godną samych pszczół.

Formuła

Olejek Advanced Youth Watery Oil zachował swoje wyjątkowe właściwości sensoryczne, dzięki którym zyskał tysiące fanów na całym świecie, ale teraz zawiera aż 95% składników pochodzenia naturalnego.

Naukowcy Guerlain w dążeniu do doskonałości musieli zmierzyć się z dużym wyzwaniem: olej i miód nie łączą się ze sobą. Pracując nad nową formulacją, poddali ją wielu testom. Szukali konsystencji bogatej jak olejek i lekkiej jak woda. Udało się. Zawierające olejek kamforowy mikro-perełki w kontakcie ze skórą natychmiast się rozpuszczają, nie pozostawiają tłustego filmu i są w całości wchłaniane i równomiernie rozprowadzane na skórze.

Aplikacja tego olejku zawsze wprawia mnie w przyjemny nastrój i jest dla mnie obowiązkowym rytuałem. Jedwabista konsystencja zapewnia podwójne doświadczenie sensoryczne: to z jednej strony bogaty, kremowy dotyk odżywczego olejku, bez uczucia ciężkości; z drugiej – lekkość i świeżość lotionu. Dzięki temu olejek szybko i równomiernie rozprowadza się na skórze.

 


 Zapach

Stworzony przez mistrza perfumeryjnego Guerlain Thierry'ego Wassera miodowy zapach uwalania świeże i kojące nuty i przenosi nas do serca chronionej przyrody – do świata pszczół. Delikatny, kojący zmysły, elegancji i dający poczucie ukojenia i relaksu.

Działanie

Absolutnie fenomenalne! Bez względu na rodzaj czy typ skóry olejek działa zawsze perfekcyjnie skutecznie dając najlepsze możliwe rezultaty.

Kochają go miliony na całym świecie i kocham go ja - bez względu na porę roku czy stan mojej skóry, polecam także klientkom w studio i zawsze wracają z informacją, że zakup olejku był przełomowy w ich pielęgnacji. To bezcenny skarb.

Teraz jeszcze bardziej skoncentrowany dzięki technologii BlackBee Repair, Advanced Youth Watery Oil oferuje długotrwałe rezultaty i widoczny efekt odmłodzonej skóry.

W badaniach udowodniono, że skóra po użyciu olejku regeneruje się 9 x szybciej, Jest widocznie ujędrniona a po 6h aż o 125% bardziej nawilżona. Co niezwykłe badania pokazały, że po 8 godzinach następuje pełna poprawa.

 


Wielokrotnie zaobserwowałam nakładając wieczorem Watery Oil na podrażnioną, zaczerwienioną różnymi zabiegami pielęgnacyjnymi skórę, że po przebudzeniu cera jak mówią badania - zregenerowana. Dokładnie po 8h widać ukojenie, bez podrażnień i totalne zregenerowanie. Działa jak magiczna różdżka. W sezonie zimowym- narciarskim zdarzało mi się nakładać kroplę olejku nawet na stoku, by skóra zyskała dodatkową ochronę, oraz by uniknąć podrażnień czy nawet odmrożeń. Latem natomiast podczas wakacyjnych podróży wodny olejek marki Guerlain jest stałym punktem wyjazdowej kosmetyczki, także na plaży. Cudo!

Aby jeszcze bardziej poprawić wygląd skóry, terapeuci z Guerlain Spa opracowali specjalny rytuał aplikacji z dwuetapowym masażem:

1. gesty stymulujące skórę do przyjęcia składników aktywnych,

2. ruchy koliste zwiększające napięcie mięśni twarzy.

Dostępność

Kosmetyk dostępny jest w perfumeriach Sephora Polska, stacjonarnie oraz on-line.

Można go kupić w aż 4 różnych pojemnościach: 15 ml – 253 zł, 30 ml – 462 zł, 50 - 662 zł ml i 100ml – 993zł

 


Podsumowując…

Marka Guerlain to nie tylko wybitne kosmetyki o skutecznym działaniu – pionier w odpowiedzialnej i zrównoważonej pielęgnacji. To twórca wielu inicjatyw na rzecz środowiska naturalnego. Od roku 1853 czyli momentu, kiedy po raz pierwszy pszczółka wylądowała na flakonie produktu marki, nie przestaje działać, inspirować, pomagać. Guerlain tworzy wyjątkowe kosmetyki od 1828 roku i stale dąży do zachowania rozwoju i przekazywania tego wyjątkowego dziedzictwa. Działają w służbie piękna, wynosząc naturę do formy dzieła sztuki i zobowiązując się do zachowania jej cudów dla przyszłych pokoleń, a kluczem do wszystkiego są pszczoły. Bez nich nie ma życia ludzi na naszej planecie, nie ma nas. Angażują i jednoczą swoich partnerów i klientów, którzy dzielą tę samą, co oni wizję stworzenia piękniejszego i bardziej zrównoważonego świata.

Dlatego produkty z linii Abeille Royale a zwłaszcza Advanced Youth Watery Oil są tak niezwykłe.

Komentarze

 1. Uwielbiam kosmetyki marki Guerlain, zostawiłam sobie nawet słoiczki po kremach :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj dokładnie tak Dorotko, to wspaniałe kosmetyki a używanie to prawdziwa przyjemność. Jeśli nie miałaś olejku to koniecznie go sobie sprawdź absolutny hit tej marki!

   Usuń
 2. Cudowne zdjęcia😍 zachęciłaś mnie do wypróbowania go na własnej skórze. Jeśli będzie tak dobry jak mówią zostanę z nim na długo bo czegoś takiego brakowało w mojej pielęgnacji. Wygląda tak zachęcająco że nie pozostaje nic innego jak tylko zakup. Dzięki Tobie w moim domu zagościło już wiele takich perełek. Twoje obiektywne oceny produktu nie zawodzą i zawsze są strzałem w 10!

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudowne zdjęcia😍 zachęciłaś mnie do wypróbowania go na własnej skórze. Jeśli będzie tak dobry jak mówią zostanę z nim na długo bo czegoś takiego brakowało w mojej pielęgnacji. Wygląda tak zachęcająco że nie pozostaje nic innego jak tylko zakup. Dzięki Tobie w moim domu zagościło już wiele takich perełek. Twoje obiektywne oceny produktu nie zawodzą i zawsze są strzałem w 10!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będziesz zachwycona, olejek ma niesamowite działanie!

   Usuń
 4. Nigdy nie miałam kosmetyków tej marki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie czas to zmienić, myślę, że ten kosmetyk to jest absolutnie must have tej marki!

   Usuń
 5. Szalenie podobają mi się opakowania tej marki ^^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wcale się nie dziwie, jednak opakowania to nie wszystko, zawartość jest genialna!

   Usuń

Prześlij komentarz

Ślad w postaci komentarza jaki zostawisz po sobie jest dla mnie dowodem na to, że blog i treści w nim zawarte są ciekawe i godne uwagi. Dziękuję za każde słowo czytam je z przyjemnością :)

instagram @stellalily_pl