Nowość! Shiseido Skin Filler Serum - Efekt natychmiastowego wypełnienia zmarszczek

Kwas hialuronowy od ponad dekady to już kultowy składnik w produktach kosmetycznych, zwłaszcza w pielęgnacji przeciwstarzeniowej. Zapominamy jednak, że składnik składnikowi nierówny a sam kwas hialuronowy ma wiele rodzajów...

Marka Shiseido w 2022 roku przedstawia nową futurystyczną technologię, która przełamuje bariery i wykorzystuje fantastyczne moce kwasu hialuronowego bardziej, niż kiedykolwiek wcześniej a mianowicie chodzi o technologię MolecuShift. Ciekawi? Zapraszam na wpis poświęcony najnowszemu produktowi marki Shiseido Skin Filler Serum...

Wspomniana technologia MolecuShift jest wynikiem 30 lat doświadczenia, w tym trzech lat dedykowanych badań z wieloma multidyscyplinarnymi ekspertami. Łącznie zgłoszono trzy patenty na tę innowacyjną technologię, która w końcu wykorzystuje pełną wolumizującą moc kwasu hialuronowego w sercu skóry w kosmetykach przeciwstarzeniowych. Brzmi fantastycznie prawda? Zatem co więcej...

Ze względu na swoje wyjątkowe działanie nawilżające i spektakularny efekt wypełnienia, wysokocząsteczkowy kwas hialuronowy niestety nie może wniknąć w głąb skóry ze względu na swój rozmiar. Dlatego działa tylko na powierzchni. Do tej pory w branży jednym z rozwiązań było wykorzystywanie fragmentów kwasu hialuronowego (zwanego niskocząsteczkowym kwasem hialuronowym) w celu optymalizacji jego penetracji. Jednak ten interesujący proces nie jest w stanie zachować właściwości nawilżających i zwiększających objętość oryginalnego kwasu hialuronowego o dużej masie cząsteczkowej. Rzeczywiście, im mniejszy kwas hialuronowy, tym bardziej zmniejsza się jego zdolność zatrzymywania wody, a tym samym jego moc wolumetryczna.


Badacze Shiseido postawili sobie za główne wyzwanie zapewnienie penetracji wysokocząsteczkowego kwasu hialuronowego przy jednoczesnym zachowaniu jego maksymalnego działania nawilżającego i wypełniającego. Celem marki stało się zaprojektować technologię, która mogłaby kontrolować wielkość kwasu hialuronowego bez zmiany jego pierwotnej struktury molekularnej – innowacyjną technologię, która wstrząsnęłaby głównymi zasadami molekularnymi i zrewolucjonizowałaby świat przeciwstarzeniowych kosmetyków. Ten ambitny cel doprowadził do narodzin wspomnianej na początku technologii MolecuShift. Ja jako ogromna miłośniczka kwasu hialuronowego w kosmetykach nie mogłam tego nie sprawdzić i jak tylko duet pojawił się u mnie od razu rozpoczęłam testy...


Trzeba tez wspomnieć, że badania Shiseido opierały się na sile sił elektrostatycznych, aby kontrolować wielkość kwasu hialuronowego, odzwierciedlając prawo ładunków jonowych. Rzeczywiście, te podstawowe prawa fizyki mówią, że przeciwne ładunki przyciągają się, podczas gdy identyczne siły odpychają się. Kwas hialuronowy nie jest wyjątkiem od tej reguły, która rządzi tymi siłami przyciągania i odpychania. Jego cząsteczka niesie wiele ujemnych ładunków, które odpychają się nawzajem, co częściowo wyjaśnia jego naturalnie rozszerzoną strukturę. Te wolne ładunki ujemne również przyciągają i wiążą dużą ilość cząsteczek wody (które są naładowane dodatnio), co powoduje znaczny wzrost jej objętości. I tu pojawia się pytanie: w jaki sposób można manipulować tymi siłami elektrostatycznymi, by kontrolować wielkość tej cząsteczki? I tu właśnie pojawia się geniusz badaczy Shiseido.

Ideą technologii MolecuShift było modulowanie sił elektrostatycznych. Kontrolować wielkość kwasu hialuronowego przy zachowaniu nienaruszonej struktury molekularnej? Marzenie branży beauty... 
Ta innowacja oparta jest na strategii dwóch kroków:
  • Kompresja kwasu hialuronowego, aby mógł wniknąć w skórę jednocześnie zachowując swoją strukturę molekularną. 
  • Ponowne rozszerzenie go, gdy wniknie w skórę, aby natychmiast zwiększył objętość wewnątrz i wypełnił skórę. 
W skompresowanej formie kwas hialuronowy o dużej masie cząsteczkowej jest wreszcie w stanie wniknąć w skórę. W ciągu zaledwie kilku godzin ilość kwasu hialuronowego w warstwie rogowej znacznie wzrasta (test ex vivo); nadal się kumuluje, aż potroi się po miesiącu użytkowania (test in vivo). Stopień penetracji skompresowanego kwasu hialuronowego zweryfikowano również za pomocą techniki oceny mikroskopowej. Skompresowany kwas hialuronowy nie tylko intensywnie wnika w warstwę rogową naskórka, ale także dociera do górnych, żywych warstw naskórka. Ta natychmiastowa skuteczność jest wzmocniona zwiększeniem naturalnej produkcji kwasu hialuronowego w długim okresie w skórze dzięki kompaktorowi (test in vitro). 


Aby zapewnić skórze korzyści płynące z technologii MolecuShift, Shiseido opracowało dwa uzupełniające się i nierozłączne serum, które zapewniają natychmiastowy efekt wypełnienia skóry. Serum Skin Filler Bio-Performance działają w pełnej synergii, aby wykorzystać wszystkie nawilżające i zwiększające objętość zalety kwasu hialuronowego w sercu skóry.

SERUM FULL EXPANSION NA DZIEŃ zawiera ekspander, który ponownie (po zastosowaniu wcześniej serum na noc) rozszerza skompresowany kwas hialuronowy, który wniknął w skórę i pozwala mu szybko odzyskać pierwotny rozmiar i właściwości wypełniające. W rezultacie skóra wydaje się być wypchnięta (wypełniona) od wewnątrz i natychmiast wygląda młodziej. dodam, że serum obłędnie szybko się wchłania w skórę, dosłownie tak jakby skóra je piła. Genialnie sprawdza się pod każdy krem i pod makijaż.
Ta nowa generacja produktów przeciwstarzeniowych do pielęgnacji skóry w końcu wykorzystuje pełną wolumizującą moc wysokocząsteczkowego kwasu hialuronowego bez konieczności stosowania inwazyjnych metod. trzeba przyznać, że to nie lada wyczyn w kosmetycznym świecie.


W ofercie marki Shiseido mamy rozwiązanie refill - uzupełnienie, które możemy dokupić w tańszej cenie, gdy produkt się skończy.
Każde serum Shiseido Skin Filler Bio-Performance zostało zaprojektowane z systemem wielokrotnego napełniania, aby zmniejszyć ilość odpadów z tworzyw sztucznych. Wkłady są wykonane w 20% z materiałów pochodzenia roślinnego i pozwalają na redukcję zużycia plastiku o 74%.


SERUM INFILL NA NOC Zawiera skompresowany kwas hialuronowy (wysokocząsteczkowy kwas hialuronowy + kompaktor) i pozwala mu stopniowo wnikać w skórę przez całą noc.
Oprócz ekspandera formuła na dzień Full Expansion Serum zawiera ekstrakty roślinne wspierające długotrwałą skuteczność przeciwstarzeniową. Należą do nich ekstrakt z kwiatu czerwonej koniczyny o właściwościach regenerujących; cynamon, wspomagający przepływ witalny niezbędny do dostarczania skórze składników odżywczych; oraz Chai Hu, bardzo popularny w tradycyjnej medycynie chińskiej korzeń, który wspomaga naturalną produkcję kolagenu i kwasu hialuronowego w skórze.
Duet serum Skin Filler Bio-Performance przeznaczony jest dla wszystkich kobiet zaniepokojonych pojawieniem się oznak starzenia, które są proaktywne w swoim podejściu do piękna. Kobiet, które szukają wydajnych, najnowocześniejszych produktów do pielęgnacji skóry, które mogą natychmiast nadać skórze młodszy wygląd. Kobiet, które przyciągają spektakularne i natychmiastowe rezultaty zabiegów estetycznych, ale które mogą nadal wahać się, czy zarezerwować taki zabieg.
Nierozdzielny duet do użytku codziennego lub okazjonalnie. Poza tym Duet Skin Filler to idealny dodatek do codziennej pielęgnacji: nałóż Night Infill Serum wieczorem na oczyszczoną skórę, tuż przed zwykłym kremem na noc. Rano nałóż Day Full Expansion Serum na oczyszczoną skórę tuż przed zwykłym kremem na dzień. 
Produkty marki Shiseido znajdziesz w Perfumerii Douglas on-line oraz stacjonarnie.

Komentarze

instagram @stellalily_pl