SENSAI Absolute Silk Illuminative Cream - krem do twarzy dający efekt SILK SKIN

Skóra bez względu na wiek wymaga naszej troski i uwagi, aby przed długi czas cieszyła nas swoim pięknem. Moja pielęgnacja przez lata ewoluowała w róże strony od bardzo skomplikowanych wieczornych rytuałów po minimalizm. Z czasem nauczyłam się, że przede wszystkim warto słuchać potrzeb swojej skóry, bo one są ważne tu i teraz. Ważne jest też dla mnie to, by produkty których używam były skuteczne a na efekty ich stosowania nie muszę czekać miesiącami... 

Markę Sensai po raz pierwszy pokochałam wiele lat temu za ich kultowy peeling enzymatyczny Silk Peeling Powder, który uwielbiam niezmiennie, efekt jego działania jest natychmiastowy i robi wrażenie. Dzisiaj przedstawiam kolejny produkt marki Sensai, który pielęgnuje i troszczy się o skórę ukazując ją w nowej odsłonie, młodzieńczej i zdrowej. 

Sensai Absolute Silk Illuminative Cream... 

W dążeniu do udoskonalenia cery i zapewnienia prawdziwego uczucia jedwabiu na skórze marka Sensai wprowadza do linii Absolute Silk nową świetlistą i niezwykłą formułę, która wykorzystuje niezwykłe właściwości delikatnego jedwabiu.

Nowy Iluminative Cream w widoczny sposób minimalizuje zmarszczki, które są odpowiedzialne za tworzenie zacienień na skórze. Po usunięciu szarego kolorytu cery, skóra staje się podobna do jedwabiu, jest rozświetlona od wewnątrz. Ponadto kosmetyk ma niezwykłe właściwości nawilżające czym od razu zyskał sobie moją miłość. Nawilżenie to utrzymuje się bardzo długo, dlatego z powodzeniem sprawdzi się w każdym typie cery. Zapewnia optymalny poziom nawilżenia bez zbędnego obciążenia skóry.


Pielęgnacja przeciwstarzeniowa znajduje się w zainteresowań centrum zainteresowań naukowców i ich badań, którzy zagłębiają się w poszukiwanie przyczyn starzenia się skóry, mając nadzieję na odkrycie nowych czynników wpływających na ten proces. Wiele instytutów badawczych zajmujących się starzeniem skóry z góry przyjęło pogląd, że rozwiązania problemu starzenia się skóry należy szukać w głębi skóry i tkankach podskórnych. Co ciekawe badania Sensai kierują również uwagę w tym temacie na samą jej powierzchnię. Zauważono, że na zmniejszenie młodzieńczego blasku mają wpływ nie tylko ciemne smugi i pigmentacja ale też zmarszczki i drobne linie. Są one odpowiedzialne za tworzenie zacienień na skórze, tym samych odbierają cerze młodzieńczy blask. 


Nowy krem
Iluminative Cream łączy w sobie dwa podstawowe działania: minimalizuje zacienienia powstałe pod wpływem zmarszczek oraz aktywnie ją rozświetla, przywracając jej promienność. W tym działaniu kluczowa role odgrywa składnik: 
  • Dual Action Illuminiser - to rozświetlająca mieszanka, oparta na aktywnych składnikach, pomaga zmniejszyć widoczność zmarszczek, zapobiega pojawieniu się ciemnych smug na twarzy i wyrównuje koloryt cery. Działając bezpośrednio na źródło matowości cery Dual Action Illuminaser odsłania naturalny blask skóry. Wspomaga reprodukcję fibroblastów oraz syntezę kolagenu w skórze, wspiera namnażanie i różnicowanie komórek naskórka oraz zmniejsza widoczność plam pigmentacyjnych i cieni powstałych na skutek pojawiających się zmarszczek.

  • Jedwab Koishimaru Royal - to zastrzeżona mieszanka przeciwstarzeniowych składników została opracowana, aby stymulować produkcję kwasu hialuronowego w skórze. Ten unikalny kompleks przeciwstarzeniowy wzmacnia skórę aktywnym nawilżeniem. Zwiększa on także naturalną zdolność skóry do zatrzymywania wilgoci przez skórę poprzez wzmocnienie naturalnego procesu keratynizacji, przyczyniając się również do zapobiegania szorstkości skóry.
Formuła zawierająca Jedwab Koishimaru została specjalnie opracowana, aby zapewnić SILK SKIN czyli skórę jak jedwab. Mieszanka rozpuszczalnych w wodzie składników oraz olejków błyskawicznie otula skórę równomierną warstwą nawilżenia, widocznie wygładzając zmarszczki i drobne linie. Aktywna w działaniu ale lżejsza niż kiedykolwiek konsystencja, zmienia się z bogatego kremu w świeżą żelowo - kremową konsystencję, aby zapewnić skórze głębokie nawilżenie. Krem rozprasza światło pod wieloma kątami, cienka warstwa nawilżenia natychmiast nadaje elegancji, dyskretny połysk, który można znaleźć tylko w najszlachetniejszym jedwabiu. Muszę przyznać, że poza tym równie niezwykłe są doznania zapachowe, które towarzyszą podczas aplikacji kremu. Zawsze zwracam na to szczególną uwagę i zachwyciła mnie delikatna kompozycja zapachowa kremu, która zmienia jego aplikację w nieziemski rytuał i przyjemność dla zmysłów. Absolutnie go uwielbiam!


Krem Sensai Absolute Silk Illuminative Cream z powodzeniem można stosować zarówno w rytualne wieczornym jak i porannym. Jednak ze względu na niezwykłe właściwości optycznego wygładzenia skóry i cudownego komfortu noszenia. Ja osobiście uwielbiam go używać w pielęgnacji porannej. Ponadto fantastycznie sprawdza się pod makijażem, dodatkowo go udoskonalając. 

Z ciekawostek dodam, że pokrywki do kremu czy szpatułka są częściowo wykonane z materiału roślinnego. Wszystko po to aby ograniczyć produkcję plastiku.

Kosmetyki marki Sensai dostępne są w perfumeriach Douglas Polska stacjonarnie oraz on - line.Komentarze

Prześlij komentarz

Ślad w postaci komentarza jaki zostawisz po sobie jest dla mnie dowodem na to, że blog i treści w nim zawarte są ciekawe i godne uwagi. Dziękuję za każde słowo czytam je z przyjemnością :)

instagram @stellalily_pl